Новини

Вища школа Media & Production та школярі визначили ТОП-5 навичок необхідних для медіаспеціалістів у 2030 році

Наприкінці квітня під час презентації першого в Україні профорієнтаційного коміксу від 1+1 медіа «Подорож у телевізійне Задзеркалля» представники дитячих медіагуртків разом із менторами з Вищої школи Media & Production обговорили, як трансформуються професії сфери медіа у 2030 році та визначили ТОП-5 функціональних обов’язків, які необхідні майбутнім медійникам. Ними стали: креативність, комунікабельність, управління роботами, знання іноземних мов та саморозвиток.

Навички та професії були визначені шляхом інтерактивної фокус-групи, учасниками якої стали школярі, віком від 13 до 17 років, що цікавляться сферою медіа та займаються у медіагуртках  Київського Палацу дітей та юнацтва. Учні висували свої припущення щодо видозмін та перспектив розвитку таких професій ЗМІ, як: журналіст, режисер, продюсер, редактор, мультиплікатор. 

Завдання фокус-групи полягало у тому, що кожна команда школярів на основі коміксу від 1+1 медіа «Подорож у телевізійне Задзеркалля» обирала досліджувану для себе професію. Ментори Вищої школи Media & Production, як модератори кожної з груп, пояснювали її функціонал і як вона працює сьогодні. Далі школярі виконували наступні аналітично-моделюючі завдання: подивитись, як трансформується ця професія у 2030 році, які будуть її функціональні обов’язки, якими навичками має володіти людина цієї професії у майбутньому, де цьому вчитись сьогодні, як отримувати цей досвід.  Резюмуючи відповіді на запитання,  кожна команда презентувала свого персонажа − представника певної професії.

Щоб перевірити, чи справдяться прогнози школярів у 2030 році, було створено відеоролик, який фіксував міркування кожної з фокус-груп: https://youtu.be/hc9LwncCV5E

«Ми вважаємо, що молодому поколінню важливо замислюватися над тим, які професії будуть перспективними в майбутньому, та підготуватися заздалегідь. Адже з появою та розвитком новітніх технологій світ завтра ніколи не буде таким, як вчора. Навіть як сьогодні. Тому тим, хто знаходиться на порозі вибору професії, важливо розуміти, на чому концентруватися сьогодні, щоб завтра стати затребуваними. А це можливо тільки якщо провідні компанії, які розуміються на технологіях майбутнього, будуть активно співпрацювати з молоддю, що ми із задоволенням і робимо», − коментує Вікторія Гнап, керівник відділу розвитку та навчання 1+1 медіа.

Поділитись